1-) Montaj sonrası işlemler.

a-) 4 silindirli araçların montaj süresi 1 iş günü 6-8 silindirli araçların montaj süreleri 1.5-2 iş günüdür.

b-) aracınızın dönüşümü yapıldıktan 1.000 km sonra tekrar servisimize gelip yeniden sızdırmazlık kontrollerini yaptırmanız sizin güvenliğiniz açısından önemlidir.

c-)Her10.000 km de bir servisimizde yaptıracağınız periyodik bakımlar ile hem sisteminizin garanti şartlarını yerine getirmiş olacaksınız hem de LPG sistemini çok daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlamış olacaksınız.

 

RUHSAT İŞLETME PROSEDÜRÜ

 

Aracınıza montajını yaptırdığınız LPG dönüşüm sistemini ruhsatınıza işletebilmeniz için yapmanız gereken işlemler aşağıda sıralanmıştır.

1-) SIZDIRMAZLIK RAPORU:

LPG servisinden almış olduğunuz fatura ve teknik belgeleri Makine Mühendisleri Odası Gaz Sızdırmazlık İstasyonlarından herhangi birine onaylatmanız gerekmektedir.( Bu işlem için İnternetten http://lpgrandevu.mmo.org.tr/ sitesinden LPG sızdırmazlık randevusu almanız gerekmektedir.) Makine Mühendisleri Odası, aracınızı inceledikten sonra bizim size vermiş olduğumuz teknik belgeleri onaylayıp size verecektir.

2-) ARAÇ MUAYENESİ:

            Makine Mühendisleri Odasından almış olduğunuz sızdırmazlık raporu ile birlikte TUVTURK (Araç Muayene Kuruluşu) ten aracınızı muayene ettirmeniz gerekmektedir. ( Bu işlem için internetten www.tuvturk.com.tr  adresinden aracınız için muayene randevusu almanız gerekmektedir. )

Aracınızı muayeneye götürdüğünüzde aracınızda  teknik değişiklik yapıldığı için 2 (iki) adet EK-1 formu doldurmanız gerekiyor. Muayene istasyonlarının etraflarında bu belgeyi 10-15 TL karşılığında sizin için düzenliyorlar.

3-) TRAFİK TESCİL ŞUBESİ:

            Ruhsata işletmenin son aşamasıdır.Elinizdeki bütün evraklarla birlikte size uygun herhangi bir trafik tescil şubesinde ruhsatlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. (Bu işlem için  internetten https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ adresinden randevu almanız gerekmektedir.)

Araç üzerinde yeni satış var ise noterin vermiş olduğu geçici tescil belgesindeki trafik tescil şubesinden işlem yaptırmak durumundasınız.

 

NOT: Bu işlemler ile uğraşmak istemezseniz sizin adınıza bizim trafik müşavirimiz de belirli bir ücret karşılığı bu işlemleri bir günde yapıp ruhsatınızı adresinize teslim edebilir.(Toplam 500 TL)