Lpg'nin Ruhsata İşlenmesi

RUHSAT İŞLETME PROSEDÜRÜ

 

Aracınıza montajını yaptırdığınız LPG dönüşüm sistemini ruhsatınıza işletebilmeniz için yapmanız gereken işlemler aşağıda sıralanmıştır.

1-) SIZDIRMAZLIK RAPORU:

LPG servisinden almış olduğunuz fatura ve teknik belgeleri Makine Mühendisleri Odası Gaz Sızdırmazlık İstasyonlarından herhangi birine onaylatmanız gerekmektedir.( Bu işlem için İnternetten http://lpgrandevu.mmo.org.tr/ sitesinden LPG sızdırmazlık randevusu almanız gerekmektedir.) Makine Mühendisleri Odası, aracınızı inceledikten sonra bizim size vermiş olduğumuz teknik belgeleri onaylayıp size verecektir.

2-) ARAÇ MUAYENESİ:

            Makine Mühendisleri Odasından almış olduğunuz sızdırmazlık raporu ile birlikte TUVTURK (Araç Muayene Kuruluşu) ten aracınızı muayene ettirmeniz gerekmektedir. ( Bu işlem için internetten www.tuvturk.com.tr  adresinden aracınız için muayene randevusu almanız gerekmektedir. )

 

3-) TRAFİK TESCİL ŞUBESİ:

            Ruhsata işletmenin son aşamasıdır.Elinizdeki bütün evraklarla birlikte size uygun herhangi bir trafik tescil şubesinde ruhsatlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. (Bu işlem için  internetten https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ adresinden randevu almanız gerekmektedir.)

Araç üzerinde yeni satış var ise noterin vermiş olduğu geçici tescil belgesindeki trafik tescil şubesinden işlem yaptırmak durumundasınız.

 

NOT: Bu işlemler ile uğraşmak istemezseniz sizin adınıza bizim trafik müşavirimiz de belirli bir ücret karşılığı bu işlemleri bir günde yapıp ruhsatınızı adresinize teslim edebilir.(Toplam 700 TL) Etiketler :